Menü

Vana ve Servomotor

Vana ve Servomotor
Vana ve Servomotor

Vana ve Servomotor Nedir?

Bina otomasyon sistemlerinde, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde kontrolü sağlamak adına vana ve vana motorları kullanılmaktadır. Vana çeşitleri, ihtiyaca göre belirlenirken iki yollu veya üç yollu kontrol vanaları bulunmaktadır.

 

Vana ve Servomotor Nasıl Çalışır?

Vanalar ve vana motorlarının boyut ve fonksiyon uyumları olması gerekmektedir. Montaj kolaylığı ve hassas konumlandırma açısından vana ve servomotor seçimlerinde dikkatli olmak gerekmektedir. Servomotorlar, vananın mil kısmına kelepçeyle bağlandıktan sonra vidalanarak monte edilir. Servomotor fiyatları ve vana fiyatları marka ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Belimo, Ontrol, Loytec, Centraline by Honeywell gibi markaların damper motorları bulunmaktadır.

Vana modelleri arasında, iki yollu flanşlı vana, iki yollu dişli vana, üç yollu dişli vana, üç yollu flanşlı vana bulunurken; vana motorları arasında yüzer ontrol vana motoru, oransal kontrol vana motoru, elektrotermal vana motoru bulunur.

 

Vana ve Servomotor’un Kullanım Alanı Nedir?

Vana ve servomotorlar, bina otomasyon sistemlerindeki bu vanalar yeni PR serisi motorlarla kombine edildiklerinde, HVAC sektöründeki en akıllı, en enerji verimli ve en güvenilir yüksek debi çözümleridir.

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım