Menü

Qognify Video Yönetim Yazılımı

Qognify Video Yönetim Yazılımı
Qognify Video Yönetim Yazılımı

Qognify Video Yönetim Yazılımı Nedir?

Qognify, 2018 yılında OnSSI Grup ve ilgili tüm markaları olan OnSSI ve SeeTec ‘i satın alarak güvenlik pazarına hızlı giriş yapan Amerikalı bir markadır. Genel merkezi, Pearl River, New York ‘da bulunurken AR-GE merkezleri Almanya, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yer almaktadır. Alman orijinli olan video izleme ve video analiz yazılımı olan SeeTec ‘in sektördeki gücünden kaynaklanan global yaygınlığını kullanarak fiziksel güvenlik ve CCTV alanında önemli yere gelmiştir. Qognify ‘ın benzeri video yönetim yazılım (VMS) markalarından farkı olay izleme ve olay takip yazılımı açısından kurumsal çözümler önermesidir. Sektör dikeylerine hedefleyerek farklı sektörlerdeki CCTV yönetim ihtiyaçlarına odaklanmıştır. Finans, eğitim, perakende, lojistik ve ulaşım gibi başlıca sektörlere odaklanarak en büyük video analitik (VMS), iş süreçleri destek uygulaması (BVI) ve kurumsal bilgi yönetimi (EIM) yazılımı olmayı amaçlamaktadır.

 

Qognify Video Yönetim Yazılımı Nasıl Çalışır?

Qognify VMS, ağ tabanlı video yönetimi uygulamaları arasında özel ihtiyaçları karşılayabilen ve geliştirmeye devam iş odaklı bir yazılımdır. Uygun serverlara kurulabilen Qognify video izleme uygulaması sayesinde süreçlerin iyileşmesini, yüksek verimlilik sağlamasını ve daha fazla değer yaratılmasını amaçlamaktadır. PSIM ve bina yönetim uygulamalarıyla olan üçüncü parti uygulamalarla entegrasyonu ile Cayuga video yönetimi işletmenizin güvenliğini bir sonraki aşamaya taşımaktadır. Yangın algılama, kartlı geçiş, CCTV, IT odası, hırsız alarm sistemlerinin Cayuga VMS ‘in altında toparlayarak full entegre çalışmasını sağlamaktadır. Bunu yaparken hazır lisans ve geliştirmeye olanak sağlayan SDK ‘lar ile yapılması Cayuga yazılımının farklı kameralarla olan çalışma kabiliyetini pekiştirmektedir.

 

Qognify Video Yönetim Yazılımı‘nın Teknik Özellikleri Nelerdir?

Analitik istemci 3D özelliğiyle video analiz özelliğini üst seviyede bulunmaktadır. Alman mühendislerin geliştirmiş olduğu SeeTec Cayuga ‘nın uzman şifreleme özellikleri ve Avrupa’nın önde gelen standart ve sertifikaları bulunmaktadır. BVG/UVV Kassen, Fiducia (New European Crimes and Trust-based Policy) bu sertifikalardan sadece bir kaçıdır. Maskeleme, hareketli cisimlerin piksel şekline buzlanaraka anonim hale getirilmesi, video görüntüleri şifrelenerek saklanması, failover dediğimiz serverların arızası durumunda kayda diğer yedek serverların devam edebilmesi, merkezi kayıt sunucusunun arızası durumunda ise alternatif sunucuda kamera yedeklemesinin gerçekleştirilmesi, alarm senaryolarının duruma göre hayata geçirilmesi, birden çok lokasyonu kontrol gibi video yönetim teknik özellikleri fark yaratmaktadır.

Client ve server tarafındaki teknik gereksinimler ve özellikler güncel olarak takip edilmelidir. CPU, Windows işletim sistemi, RAM, HDD ve ağ bağlantı özellikleri için Netser CCTV ekibiyle iletişime geçmenizi öneririz. İleri seviyede bağlantı opsiyonu, kameraların kolay kurulumu, siber güvenliğin ön plana çıkmasıyla Qognify video analitik yazılımı rakiplerinden ayrılmaktadır.

 

Qognify Video Yönetim Yazılımı‘nın Kullanım Alanı Nedir?

Mobil dünyada, video yönetim yazılımı da farklı lokasyonlarda izlemeye imkan vermelidir. Bu sebeple, Cayuga Native Client, Web Client, Mobile Client, Display Agent Qognify ‘ın globaldeki önemli referansları arasında İngiltere ‘deki Gatwick Havaalanı, Polonya ‘daki Naftorport Oil Terminal ‘i, Amerika’daki Tulsa Üniversitesi bulunmaktadır. Türkiye ‘de ise Netser ‘in gerçekleştirmiş olduğu binlerce kişiye ev sahipliği yapan önemli İstanbul CCTV projeleri arasında yer alan 5.Levent , İzmir kamera projeleri arasında olan İzmir kule projelerinden Folkart’da da SeeTec Qognify Cayuga kullanılmaktadır.

 

Hangi Markalarla Çalışıyoruz?

  • VisionHub
  • Cayuga
  • BVI
  • Ocularis
  • NiceVision
  • Situator
  • Umbrella
    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım