Menü

Plantronics Poly

Plantronics Poly
Plantronics Poly

Plantronics Poly Nedir?

Plantronics firması, 1961 yılında Santa Cruz, California (Amerika Birleşik Devletleri) kurulmuştur. Platronics kulaklık modellerinin bir çoğu iki farklı ülkede üretilmetedir; Meksika ve Çin. 2019 yılında sektördeki, Amerikalı öncü video konferans sistemleri üretici firması Polycom ‘da satın alarak iki ürün gamını birleştirmiştir. Bu satın almadan sonra Plantronics ‘in ismi Poly olarak değiştirilmiştir. Platronics ‘in Polycom ‘u satın alma hamlesi (iki milyar dolarlık bir anlaşmayla) aslında, sektördeki varlığını ve analitik yapısını tüm haberleşme ürünlerine genişletme amacıyla yapılmıştır. Plantronics Polycom ‘u satın aldı mı anekdotunu da bu şekilde bahsetmiş olalım. Dolayısıyla, bundan sonra yeni ismiyle hitap edeceğiz: PLANTRONICS + POLYCOM ‘nin birleşimi olan Poly. Ses ve video teknolojileri alanındaki iki lider firmanın collaboration uygulamaları alanında birleşmesi, teknoloji-insan etkileşimini arttırmak ve daha fazla yarar sağlamak içindir.

Plantronics kulaklıklarının Amerika için ayrı bir önemi de, aya ilk ayak basan astronot olan Neil Armstrong ‘un dünya ile iletişimini Plantronics headset kulaklıkla yapmış olmasıdır. Plantronics ‘in Spencom bölümüyle geliştirilen Snoopy Cap olarak da geçen Plantronics kulaklıkları daha sonra bir çok NASA uzay görevinde de kullanımıştır.

 

Plantronics Poly Nasıl Çalışır?

Plantronics kulaklık modelleri çalışma prensibine göre ana olarak 3 gruba ayrılmaktadır.

 1. Bluetooth Kulaklıklar,
 2. Kablosuz Kulaklıklar,
 3. Kablolu Kulaklıklar,

Plantronics Bluetooth kulaklık modelleri için Plantronics Voyager olarak geçmektedir. Ofis ortamında daha çok tercih edilen kulakiçi ve kulaküstü Plantronics modelleriyle bilinmektedir. Üstün ses kalitesi sağlayan ürünler farklı özellikleri sayesinde profesyonel kulaklık deneyimi yaşatır. Plantronics Voyager Focus, Voyager Legend, Voyager Edge ve Voyager xx00 UC modelleri bluetooth kulaklıklar arasında bulunmaktadır. Bu özellikleriyle çağrı merkezi çalışanları için kulaklıklar kategorisinde üst sıralarda bulunmaktadır.

Plantronics kablosuz kulaklıklar, tüm iletişim altyapınızı entegre edebileceğiniz bir ürün grubudur. Ofisteki masa telefonunuz, cep telefonunuz ve bilgisayarınızla entegre ederek tek kulaklıkla farklı cihazlar üzerinden görüşmelerinizi sağlayabilirsiniz. Plantronics kablosuz kulaklık modelleri olarak bu üç ürünü sıralayabiliriz; Savi 700 serisi, Savi 400 serisi ve CS500 serisi. Home Office çalışmalarında tercih edilen kulaklık olarak tavsiye olunur.

Plantronics ‘in kablolu dediğimiz model seçenekleri daha geniştir. Platronics kablolu fiyatları diğerlerine göre daha uygundur. Kablolu kulaklık ürünleri olarak Plantronics Blackwire, Audio, Entera, Encore, EncorePro ve SupraPlus modelleri bulunmaktadır. USB özelliği, kulaküstü olması veya gürültü filtreleme özelliğine göre alt detaylara ayrılmaktadır.

Plantronics kulaklıkları haricinde speakerphone ve telefonlarıyla da tüketicilerine farklı opsiyonlar sunmaktadır. Calisto ve Clarity isimli hoparlör ve telefonları Plantronics ‘in hedeflediği pazarın aslında sadece kulaklıkla sınırlı kalmadığını belirtmektedir.

 

Plantronics‘in Teknik Özellikleri Nelerdir?

PLantronics ses kalitesiyle müzik, ses ve multimedya amaçlı kullanılırken çok farklı ihtiyaçları üstün teknik özellikleriyle karşılamaktadır. Plantronics bütünleşik haberleşme sisteminin bir parçası haline gelirken çağrı kontrol paneli ve çoklu softphone kullanma desteğiyle kulaklıkları yazılım ve katma değerli servislerle tamamlamaktadır. Modelden modele değişen aşağıdaki teknik özellikler Plantronics fiyatları açısından da değişim gösterebilir:

Dinamik EQ Özelliği (otomatik EQ ayarı ses kalitesinin optimizasyonunu sağlar) ,

 • SoundGuard teknolojisi (kulak sağlığı için önemlidir) ,
 • Hi-Fi stereo ses kalitesi,
 • DSP teknolojisi ve gürültü engelleyici mikrofon,
 • Çağrı süresince kulaklık üzeri uyarı ışığı,
 • USB üzerinden kolay kurulum ve bağlantı şansı olan modeller,
 • Seçkin Platronics aksesuar ürünleri (Plantronics kulaklık süngeri, taşıma çantası, Plantronics şart istasyonu, yedek parça, silikon opsiyonel olarak bulunabilmektedir).

 

Plantronics‘in Kullanım Alanı Nedir?

Plantronics kulaklıkların özel veya farklı ürünleri için internette araştırarak bulamayacağınız modelleri bize yazarak Platronics fiyat avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Platronics kablosuz kulaklık ve Platronics bluetoothe kulaklık opsiyonlarına gündelik yaşamınızda da iş hayatında da sıkça kullanabilirsiniz. Çağrı merkezleri, oyuncu kulaklığı, müzik stüdyoları, ofis ve mobil ekipler için her türlü kurumsal çözümlere uyumludur. Dolayısıyla, Plantronics televizyon kulaklık fiyatları veya Plantronics cep telefonu kulaklık aksesuarları olarak farklı elektronik ürünlerle beraber daha çok satılmaktadır.

  Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım