Menü

Moser Baer Merkezi Saat Sistemleri

Moser Baer Merkezi Saat Sistemleri
Moser Baer Merkezi Saat Sistemleri

Moser Baer Merkezi Saat Sistemleri Nedir?

1938 yılında İsviçre ‘de kurulan Moser-Baer AG, saat ve merkezi zaman senkronizasyonu konusunda lider markalardandır. İsviçre ‘nin saat üzerine kanıtladığı kalite ve inovasyon özelliklerini yerinde gösteren merkezi saat uygulaması markasıdır. Uydudan senkronize olarak yönetilen saatler kusursuz şekilde dakiklikle kesin bilgi sunmaktadır.

 

Moser Baer Merkezi Saat Sistemleri Nasıl Çalışır?

Moser Baer merkezi saat sistemleri ürünleri, master saat, submaster saat, slave saatler, hareket modülleri, alıcılar ve aksesuarlar olmak üzere farklı ürünlerin birbiriyle senkronize çalışmasıyla harekete geçer. Konvansiyonel kablolama, kablosuz, NTP ve standalone (tek başına) çalışan saat tipleri olmak üzere dört farklı teknolojik altyapıya göre çalışmaktadır. MOBA-NMS(Network Management Software) merkezi saat sistemi yazılımı üzerinden sisteme bağlı tüm saatleri kontrol ederek her noktada aynı zamanı gösterebilirsiniz. Audio clock (sesli kontrol edilen saat) gibi farklı saat uygulamaları da bulunmaktadır.

Moser Baer Mobatime saat sistemleri, bir çok model ve üründen oluşmaktadır: Profiline, Flex, Flex Quad, Trend, Eco, Moderna, Metroline, DSC serisi, DT serisi, DA serisi, DK serisi, SLH-DC serisi, Cristaltime/ Cristaldate, TZI serisi.

 

Moser Baer Merkezi Saat Sistemleri‘nin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Moser Baer Mobatime merkezi saat sistemi dijital ve analog saat opsiyonları dışında farklı saat aksesuarları ve yönetim sunucuları da bulunmaktadır. Mobatime grandmaster, zaman sunucusu, network yönetici saatler merkez saat sisteminin ana elementleridir.

Yukarıda bahsetmiş olunan merkezi saat çeşitlerinin teknik altyapılarına değinelim. Konvansiyonel kablolamaya sahip saat sistemlerinde elektriksel iletiye istinaden ana saatten köle saatlere gönderilir. Her giden ileti sonucunda artımlı motorlara saati bir dakika ileri hareket ettirir. Ucuz maliyetli merkezi saat sistemi olarak bilinir. Nispeten eski bir teknoloji olduğu için ise yeni projelerde çok önerilmemektedir. Kablosuz şekilde çalışan merkezi saat sistemleri ise transmitter vasıtasıyla senkronize olur. İhtiyaç olan gücü ise ana saatten veya bataryadan alır. Tek transmitter ile birden fazla saati kontrol etmek mümkündür.

NTP protokolü, Ethernet üzerinden zaman yönetimi sağlamaktadır. NTP sistemiyle 1 milisaniye ve 10 ms arasında bir senkronizasyon payı bulunmaktadır. Köle saatler(slave clocks) NTP client ‘ı olarak hareket etmektedir. Güncel kurulum ve satışlarda, genelde bu merkezi saat teknolojisi tercih edilmektedir. Bu şekilde, mevcut Bilişim altyapısına farklı entegrasyonlarla bağlamak mümkündür.

 

Moser Baer Merkezi Saat Sistemleri ‘nin Kullanım Alanı Nedir?

Moser Baer Mobatime on binlerce referansıyla özellikle Avrupa ‘da bir çok tarihi ve kritik binada kullanılmaktadır.  Facade (bina dışı) ve floral (çiçek şeklinde) olarak farklı dış ortam özel saat uygulamaları da bulunmaktadır. Binaların üzerinde bulunan büyük boyutlardaki saat montaj ve kurulumları da mümkündür.

  • Tren İstasyonları ve Garlar,
  • Metro,
  • Havalimanları,
  • Hastaneler,
  • Okullar,
  • Enerji Üretim Merkezleri,
  • Bankalar,
  • Fabrikalar.
    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım