Menü

Manyetik Kilit

Manyetik Kilit
Manyetik Kilit

Manyetik Kilit Nedir?

Manyetik kilit (magnetic lock) teknoloji ile bütünleşmiş, elektrik yardımı ile çalışan, mıknatıs özellikli kapı kilitleme sistemidir. Manyetik kapı kilidi sisteminde düşük enerji akışı ile mıknatıs sistemi devreye girip kilitleme işlemini gerçekleştirir. Karşılıklı olacak şekilde yerleştirilmiş mıknatıslar kapının kapatılmasından sonra çok kuvvetli bir tutunma gerçekleştirirler.

Elektromanyetik kapı kilidi elektrik sinyali kesildikten sonra kesinlikle açılmaz. Yüksek güvenlikli kilitleme görevini en iyi şekilde yerine getirir. Kapının açılması için pratik özellikli buton yardımı ile elektrik sinyali göndermek yeterli olacaktır.

Manyetik kilit sistemleri kullanım kolaylığı yanında sağlamlık ve güvenlikte sunmaktadır. Bu üstün özellikleri sayesinde birçok alanda sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

 

Manyetik Kilit Nasıl Çalışır?

Elektromanyetik kapı kilidi sistemi, 12 volt ile 24 volt arasında bir enerji yardımı ile devreye girer. Elektrik verilmesi ile birlikte mıknatıs özelliği aktif hale gelip kuvvetli bir tutunma gerçekleştirir. Bu tutunma neticesinde manyetik kapı kilidi kapanmış olur.

Manyetik kilit 60 ile 1500 KG ağırlığa kadar tutunma ve kilitleme özelliği gösterir. Üretim amacına ve takılacak kapı türüne göre gerekli ayarlamalar yapılmaktadır. Manyetik kilitler farklı yüzeylere uygulanmaktadır. Cam kapılar, ahşap kapılar, metal kapılar, alüminyum kapılar, yangın kapıları ve PVC kapıları için farklı manyetik kilit çeşitleri kullanılmaktadır. Bunlara göre de manyetik kilit fiyatları belirlenmektedir. Kapı malzemelerinin ağırlıkları ve istenilen tutuş gücü birbirinden farklı olduğu için manyetik kilit modelleri değişmektedir.

 

Manyetik Kilit‘in Teknik Özellikleri Nelerdir?

Manyetik kapı kilidi, çok iyi tutunma özelliği ile yüksek güvenlik sağlar. Farklı malzemelerden üretilmiş birçok kapı türü için entegre edilebilir bir sistemdir. Bu sistemde elektrik tüketimi oldukça düşüktür. 12 V ile 24 V arasında değişen enerji gereksinimi herhangi bir maliyet gerektirmez. Kullanılan teknoloji ve işlevsellik karşısında manyetik kilit fiyatları oldukça uygundur. Üretim amacına göre kapıya uygulanacak büyük basınçlara dirençlidir. 180 KG’lık bir basınç veya darbeyi rahatlıkla karşılayabilmektedir. Bu ağırlık gücünü arttırmak manyetik kilidine göre farklılık gösterir. Manyetik kilit kadar seçilen ürünün manyetik kilit karşılığı olarak kilit aparatları da önemlidir. LZ aparatı, L aparatı, U aparatı gibi kullanılacak olan kapıya göre kilit aparatları seçilmelidir.

 

Manyetik Kilit Kullanım Alanları Nerelerdir?

Manyetik kilit sistemi birçok alanda kullanılabilir. Elektrikli kilit sistemi olarak da bilinen manyetik kapı kilidi bankalarda, ofislerde, hastanelerde, üretim tesislerinde, lojistikte ve daha birçok alanda yüksek güvenlikli olarak tercih edilir.

Manyetik kilit sistemleri çok kolay bir kullanım sunmaktadır. Uzaktan kumandalı, kart okumalı, hareket sensörlü ve daha birçok farklı açma-kapama özellikleriyle kontrol sağlayabilmektedir.

Özellikle acil çıkış gerektiren kapılarda güvenle tercih edilebilir. Apartman, okul, hastane, fabrika ve resmi kurumlarda acil çıkış kapılarında manyetik kapı kilidi sistemi kullanılması büyük avantajlar sağlar. Doğal afet durumlarında acil giriş-çıkış kapılarında otomatik olarak devreye girmesi hayati öneme sahiptir. Kullanım kolaylığı ve yüksek güvenlik özelliği tercih edilmesinde büyük bir role sahiptir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım