Menü

Kartlı Geçiş Sistemi Aküleri

Kartlı Geçiş Sistemi Aküleri
Kartlı Geçiş Sistemi Aküleri

Kartlı Geçiş Sistemi Aküleri Nedir?

Kartlı geçiş sisteminde farklı Voltaj ve Amperdeki aküler kullanılmaktadır. Geçiş kontrol sistemindeki cihazların yedek enerjisi olarak kullanılan aküler, elektrik veya güç kesintisindeki durumlarda kritik önem taşımaktadırlar.  Kartlı geçiş sistemi aküleri, kapıların, turnikelerin ve benzeri geçiş kontrollerinin yapıldığı alanlardaki kart okuyuculara, elektrikli kilitlere, manyetik kilitlere, IC ve R2 cihazlarına bağlı olduğu için enerji olup olmamasına bağlı olarak bu yapıları çalıştırmakla mesuldür.

 

Kartlı Geçiş Sistemi Aküleri Nasıl Çalışır?

Geçiş kontrol sistemindeki cihazların hepsi, gruplar halinde güç kaynaklarına da bağlanmaktadırlar. Elektrik kesintisi veya sabotaj gibi durumlarda, aküler kapıların programlandığı şekilde kalmasını sağlarlar. Aksi takdirde, kapalı kalması gereken bir kapı açılabilir veya acil durumda açılması gereken bir turnike havada asılı da kalabilir. Genelde 12v7Ah aküler kullanılmaktadır. Kartlı geçiş sistemi bakımları sırasında, kullanılan tüm akülerin düzenli olarak iki senede bir (maksimum süresi) kontrolü yapılmalıdır.

 

Kartlı Geçiş Sistemi Aküleri Kullanım Alanı Nedir?

Kartlı geçiş sisteminde aküler, güç kaynakları kutusunun içinde kullanılmaktadır. Müşterilerin ve kullanıcıların göremeyeceği bir alana(elektrik odaları, teknik oda vb.) konularak  daha güvenli ve stabil çalışması sağlanabilir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım