Menü

Kart Yazıcıları

Kart Yazıcıları
Kart Yazıcıları

Plastik Kart Yazıcısı veya Kart Baskı Makinesi Nedir?

Kartlı geçiş sistemleri ya da geçiş kontrol sistemlerinin temel çalışma prensibi yetkilendirilmiş kişilerin yetki onayı alabilecekleri mekanizmalar üzerine kurulmuştur. Manyetik geçiş kontrol sistemleri dahilinde bu yetki tanımlaması, yetkilendirilmiş kişilere verilen kartlar vasıtasıyla yapılır. Bu gibi geçiş kontrol yönetim sistemi kullanan işletmeler için de kart baskı makineleri (card printers) gibi donanımlar barındırmak oldukça önemli bir etken olarak öne çıkar.

Adından da anlaşılacağı üzere, kartlı geçiş sistemlerinin kullanıldığı yerlerde kullanılan plastik kart yazıcıları, yetkilendirilen kartların basılmasına olanak veren donanımlardır. Kart baskı makinesi olarak da adlandırılan bu donanımlar; yetki tanımlaması yapılacak personelin ya da güvenlik görevlilerinin bilgilerinin yer aldığı manyetik kartların basılmasına olanak verirler. Temel yazıcı prensipleri ile benzer çalışma esasına sahip olan kart baskı makineleri, istenilen miktarda personel kartının hızlıca basılmasına olanak verir.

 

Plastik Kart Yazıcı Nasıl Çalışır?

Plastik kart yazıcı basit bir yazıcı aygıtı ile benzer çalışma dinamiklerine sahiptir. Çalışma mekanizmasını daha detaylı anlatmak gerekirse manyetik kart yazıcı, çıktısı alınmak istenen kartların bilgisayar temelli tasarımlarını fiziksel karta baskı olarak aktarır. Yüksek baskı kalitesinde, kart üzerine basılacak olan personel fotoğrafından çözünürlük kaybı vermeden çıktı alınabilir. Aynı şekilde baskı işlemi esnasında kartın manyetik mekanizmasına zarar vermeyen donanımların kullanılması gerekir. Kart yazıcı fiyatları ise tercih edilecek ürünlerin teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Kart Yazıcı Modelleri Teknik Özellikleri

Plastik kart yazıcıları öncelikli olarak bilgisayar tabanlı sistemlerle entegre kullanıldığından çok yönlü teknik özelliklere sahip ürünlerdir. Başta farklı işletim sistemleri ve tasarım programlarını destekleyen manyetik kart yazıcı modelleri farklı grafik ve LCD arayüzlerini de desteklemektedirler. Daha gelişmiş baskı makinelerinde şifreleme ve ana kimlik doğrulaması dahil etme gibi teknik özellikler de söz konusu olabilmektedir.

 

Kart Yazıcısı Kullanım Alanları

Başta kartlı geçiş sistemlerinin yer aldığı fabrika, üretim tesisi ve iş yerlerinde kullanılan kart baskı makineleri diğer geçiş kontrol sistemlerinin kullanıldığı alanlarda da tercih edilir. Personel hacmi geniş olan ve insan kaynakları faaliyetleri yoğun olan kurumsal yapılarda da kart yazıcısı donanımları kullanılmaktadır.

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım