Menü

IP Wifi Telefon

IP Wifi Telefon
IP Wifi Telefon

IP Wifi Telefon Nedir?

İletişim deneyimini farklı bir boyuta taşıyan ve insanların telefonla konuşurken daha kaliteli bir etkileşim içerisinde olmasına fayda sağlayan modellerden bir tanesi de IP wifi telefon modeli olmuştur. Genellikle ip phone veya VoIP olarak isimlendirilen bu telefon modelinin görüntüsü klasik telefonlara benzese de çalışma prensibi farklıdır.

Teknolojik gelişmelerin her geçen gün farklı bir cihazı insan yaşamında kullanılabilir hale getirmesi ile gündeme gelen ip wifi telefon aslında internet kullanımını telefonlar konuşurken mümkün hale getiren son derece yenilikçi bir model olmayı başarır. Siz de hem telefonla konuşmak hem de internetin sağladığı avantajlardan faydalanmak istediğiniz de ip phone ile bir telefon deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

IP Wifi Telefon Nasıl Çalışır?

Yazılım temelli bir haberleşme cihazı olarak bilinen ip wifi telefon; klasik telefonlarn çalışma prensibine sahip değildir. Klasik telefonlarda PSTN olarak kullanılan sistem sayesinde dalga ve sinyallerin aktarılması sağlanırken wifi phone modellerinde dalga ve sinyallerin aktarılmasında IP teknolojileri devreye girer. Burada da en önemli unsur internet olur. İnternetin kullanımını sağlayan ise telefona bağlı bulunan adaptör ve telefonun içerisindeki farklı donanımlardır.

İnsanların klasik bir kablolu telefon olarak algılayabileceği ip wifi telefonları görsel açıdan ayırt etmek bir nebze zordur. Ancak bazı modellerde bulunan keypad veya touchpad bu modelin ayırt edici özelliklerinden bir tanesi olmayı başarır.

 

IP Wifi Telefon‘un Teknik Özellikleri Nelerdir?

Bu telefon modellerini ön plana çıkaran en önemli özellikleri yazılımsal olarak daha güçlü olmaları ve interneti etkin bir şekilde kullanarak etkileşim kurmaya olanak sağlıyor olmalarıdır. Bu anlamda telefon hattının bulunmadığı ancak internet bağlantısının olduğu alanlarda ip wifi phone sayesinde iletişim kurmak mümkün olur. Son yıllarda çok yaygınlaşmaya başlayan bu telefonların kullanım alanları da çeşitlenmeye başlamıştır.

 

Wifi Ip Telefon Nerelerde Kullanılır?

Teknolojiden maksimum oranda faydalanarak iletişim kurmak isteyen her mekânda bu cihazın kullanılabileceğini ifade etmek mümkündür. Ortamda bir internet bağlantısı bulunduğu sürece ev, iş yeri ve çağrı merkezi gibi iletişimin sürekli olduğu alanlarda bu telefonlar kullanılabilir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım