Menü

IP Telefon Santralleri

IP Telefon Santralleri
IP Telefon Santralleri

IP Telefon Santralleri Nedir?

IP santral(IP PBX), ses ve görüntü gibi iletişimleri ağ üzerinden IP protokolü ile ileten yazılım tabanlı telekomünikasyon sistemleridir. Geleneksel analog santral sistemlerine nazaran IP santral sistemleri oldukça modern ve kullanışlıdır.

Network üzerinden iletişim kurulan bu sistemler kolay yönetilebilmekle beraber oldukça güvenlidir. IP santral sistemleri geleneksel santrallere göre daha kullanışlı, gelişime açık olan ve kolay kontrol edilebilen santral sistemleridir.

Analog santral sistemleri kablolama sistemi sebebi ile daha maliyetlidir. Ancak IP santral sistemleri kullanılan bilgisayarlar ile aynı ağ üzerinden çalışabildiği için maliyet açısından daha ekonomiktir. Kurulum ve bakım maliyeti açısından da yoğun olarak tercih edilmektedir.

İşletmelerde yoğun olarak tercih edilen IP santraller teknolojik her türlü gelişmeyi kullanabilme imkanı verdiği için ileride meydana gelebilecek yatırım maliyetlerini de azaltması açısından oldukça kullanışlı sistemlerdir.

 

IP Telefon Santralleri Nasıl Çalışır?

IP santral sistemleri network ağına bağlı olarak çalışan sistemlerdir. Bu sistemler dünyanın neresinde olursanız olun size kullanım kolaylığı sağlamaktadır. IP santral sistemlerine tablet bilgisayarlar, akıllı cep telefonları ve diz üstü bilgisayarlar gibi cihazlar üzerine kurulacak olan yazılım tabanlı telefonlar sayesinde kolayca çalışabilmektedir.

IP telefon santralleri sayesinde ofisler ve şubeler kendi aralarında ücretsiz olarak görüşme sağlayabilirler. Ayrıca bu sistemler ağa bağlı olarak çalışan santraller olduğu için çalışanların zamana ve mekana bağlı olmasını ortadan kaldırmaktadır.

IP telefon santralleri kolayca takılıp kullanılabilmektedir. İnternet kablosu kullanılacak olan telefona bağlanarak dahili hatlar kullanılmaya devam edilmektedir. Bu sayede düşük maliyetler ile iletişim kesintisiz olarak devam edebilmektedir. Kısacası internet ağının olduğu her alanda bu sistemler kolaylıkla çalışabilmektedir.

IP santral kurulumuna bakacak olursak bu sistemlerin kurulumu profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Mühendislik bilgisi gerektiren bir sistem olduğu için işinde usta olan kişilerin kurulumu yapması sizin faydanıza olacaktır. Ayrıca IP telefon santrali kurulumu da network ağırlıklı tesisatlar sayesinde yapılabilmektedir.

IP santral fiyatları maliyet açısından geleneksel santrallere nazaran oldukça düşüktür. Fiyatlar mevcut olan ya da istenilen IP santral yazılım özelliklerine değişmektedir.

 

IP Telefon Santrallerinin Kullanım Alanı Nedir?

IP santraller geleneksel analog santrallerin yerini alan yeni nesil teknolojik santrallerdir. İstediğiniz her yerden dilediğiniz zaman IP ağında bulunan tüm dahilileriniz santrale bağlanarak sanki ofis içindeymiş gibi ücretsiz olarak görüşme yapabilirler.  Buna ek olarak santral üzerinden arama yapılabilmekte ya da gelen çağrılar cevaplanabilmektedir.

IP santral sistemleri taşıdığı bu özellikleri sebebi ile uzak yerlerde şubeleri olan firmaların veya çok şubeli işletmelerin kendi aralarında yapmış oldukları görüşmelerin maliyetini sıfırlamak amacı ile tercih ettikleri santral sistemleridir. Ayrıca IP santral sistemleri ile tek santral üzerinden birden fazla lokasyonunuzun santral ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Maliyeti açısından ekonomik olması hem de kullanım kolaylığı sağlaması sebebi ile IP santral sistemleri kullanım alanına her ölçekteki işletmeler girmektedir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım