Menü

IP Masaüstü Telefon

IP Masaüstü Telefon
IP Masaüstü Telefon

IP Masaüstü Telefon Nedir?

IP masaüstü telefon, günümüzde pek çok kişi tarafından çeşitli alanlarda kullanılan telefon türünü ifade etmektedir. IP masaüstü telefon ile ilgili birbirinden farklı çeşitli tanımlamaların olmasının yanı sıra genel bir ifadenin de bulunmadığını söyleyebiliriz. Ancak yine de IP masaüstü telefonu; faks, ses ve diğer benzeri servisler ile ilgili verilerin paket anahtarlamalı IP tabanlı olarak gönderilmesi şeklinde açıklayabilmek mümkündür. IP telefon, internet telefonu anlamı ile de kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda IP masaüstü telefonların sık sık tercih edilen bir iletişim aracı olduğunu da söyleyebiliriz. Ancak söz konusu telefonların farklı bir çalışma prensipleri bulunmaktadır. Peki, ip desktop telephone nasıl çalışır?

 

IP Masaüstü Telefon Nasıl Çalışır?

Masaüstü telefonların kendilerine özel çalışma prensipleir bulunmaktadır. Söz konusu çalışma prensiplerinin en temelinde internet vardır. Bu doğrultuda yukarıda da bahsedildiği gibi IP telefonlar internet telefonu olarak da kullanılabilir. Söz konusu telefonların özel IP tabanlı şebekeleri bulunmaktadır.

IP telefonlar donanımları ve yazılım çözümleri ile diğer telefon türlerinden ayrılmaktadır. Bir yazılım telefonu olarak bilinen bu telefon türü, bir bilgisayara yüklenen ve ses verisini değiştirme amacı ile internet bağlantısını kullanan programlardır. Bu doğrultuda söz konusu telefonların çalışma prensiplerinde yer alan bir diğer unsurun bilgisayarlar olduğunu ifade edebiliriz. Geleneksel telefonlardan çok daha farklı bir yazılıma ve özelliklere sahip olan masaüstü IP telefonlar ile iletişim kurulabilmesi için seslerden bir veri ağına geçiş yapmayı ya da veri ağından seslere geçiş yağmayı gerçekleştiren özel ağ geçitleri kullanılmaktadır. Söz konusu özel ağ geçitleri ile masaüstü ip telefonların sağlıklı ve kolay bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Masaüstü IP telefonların kullanılabilmesi için yalnızca bir ağ bağlantısına ihtiyaç duyması ise bu telefonların çalışma prensiplerinin sağladığı en önemli faydadır.

 

Ip Masaüstü Telefonun Teknik Özellikleri Nelerdir?

İnternet üzerinden ses sinyallerinin taşınması olarak ifade edilen ip desktop telephone hem uluslararası hem de ulusal görüşmelerin kolay ve daha az maliyetler ile gerçekleştirilmesini sağlar. Ses yalıtımının internet hattı üzerinden sağlanıyor olması ip desktop telephone teknik özelliklerinin en başında yer almaktadır. Bunun yanı sıra günümüzde sunulan farklı masaüstü ip telefon modellerinin de birbirinden farklı teknik özelliklere sahip olduğunu ifade edebiliriz. Ip telefonların en temel özelliklerini ve avantajlarını aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

  • Masaüstü ip telefonların en ayırt edici özelliği maliyetleri azaltmasıdır. Kişiler bu telefon modellerini kullanarak %50 ile %90 oranlarında tasarruf elde edebilir.
  • Masaüstü ip telefonlar esnek çözüm imkanı sunar. Şirketler iletişim kurmak için bu telefonları kullanarak şubeleri arasında ücretsiz görüşme imkanı elde edebilir. Bu durum maliyetlerin en aza indirilmesine de yardımcı olur. Ayrıca dünyanın farklı yerlerinde olsalar da şirket çalışanları birbirleri ile sağlıklı iletişim kurabilir.
  • Herhangi bir kanal sınırlaması yoktur. Simultane çağrı sayısını belirleyen unsurlar son derece geniştir.
  • Iphone, Android ve Windows işletim sistemli telefonlara yüklenebilen uygulamalar sayesinde sabit hatlardan çağrı alabilme ve arama yapabilme imkanı sunar.
  • Ip desktop telephone yüksek ses kalitesi deneyimi sunar. Görüşme sırasında herhangi bir şekilde ses kalitesinde bozukluk meydana gelmez.

 

IP Masaüstü Telefonun Kullanım Alanı Nedir?

IP masaüstü telefonların kullanım alanları son derece geniştir. Pek çok işletme yukarıda bahsedilen faydalardan yararlanmak ve işlerini çok daha kusursuz bir şekilde sürdürmek için söz konusu telefonları tercih edebilmektedir. Fabrikalardan alışveriş merkezlerine, hastanelerden reklam ajanslarına kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalar ip desktop telephone kullanarak bahsedilen faydalardan yararlanabilirler.

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım