Menü

IP Dect Telefon

IP Dect Telefon
IP Dect Telefon

IP Dect Telefon Nedir?

İnternet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte insan yaşamında görülen dönüşümlerden bir tanesi de telefon teknolojisinde meydana gelmiştir. İnsanların iletişim ve haberleşme konusunda en çok kullandıkları araçlardan olan telefonlarda yaşanan dönüşüm IP dect telefon olarak anılan yeni bir sistemin kullanıma sunulmasına olanak sağlamıştır.

Ip telsiz telefon olarak da anılabilecek bir model olan IP dect telefon; teknolojik özellikleri sayesinde sağladığı faydalarla insanların çok daha başarılı bir iletişim deneyimi yaşayabilmesine imkân sağlar. Çalışma prensibi klasik kablolu telefonlardan farklı olan bu modeli siz de kullanırken ayrıcalıklarının farkını hissedeceksiniz. Peki, ip telefon telsiz modelini diğerlerinden ayıran çalışma prensibi nedir?

 

IP Dect Telefon Nasıl Çalışır?

IP dect telefonlar; teknolojik imkanlarla piyasaya sunulan kablosuz haberleşme araçları olarak bilinir. Santral sunucuları ve baz istasyonları arasında SIP protokolü kullanan bu sistemlerin baz istasyonu ve el üniteleri yani telefonlar arasında dect ara yüzünü kullandığı bilinir.

İnternet dalgalarının kullanılması sayesinde insanlara ciddi oranda avantajlar sağlayan bu sistemin görsel açıdan diğer telefon modellerinden çok da farklı olmadığını vurgulamak gerekir. İnsanları internet vasıtası ile birbirine bağlayan ip telsiz telefonların avantajları teknik özellikleri sayesinde çok ciddidir.

 

IP Dect Telefon Teknik Özellikleri Nelerdir?

Klasik kablolu telefonlardan farklı olduğu gibi telsiz telefonlar ile de bazı teknik farklılıkları olan ip telsiz telefonların ayırt edici özelliklerini ve avantajlı yönlerini aşağıdaki şekilde sıralamak mümkün olacaktır.

  • Esneklik

Telefon görüşmelerinizi yaparken aynı zamanda başka bir işle uğraşmak mı istiyorsunuz? Telefon çaldığında fiziksel olarak ofisin başka bir bölümünde bulunmanız mı gerekiyor? Ip telsiz telefon bu isteklerinizi tamamen karşılayacak bir sistem sağlayarak telefon görüşmelerinizde esneklik durumunu ortaya çıkarmayı sağlıyor. Kablolu telefonların sizi bir köşeye bağlı kalma zorunda bırakmasının aksine bu sistem mobilite anlamında çok ciddi avantajlar sunmayı başarıyor.

  • Bağlantı Sorunları Yok

Wifi ile diğer cihazlar üzerinden bir görüşme gerçekleştirdiğinizde iletişim konusunda yaşanan sıkıntılar hem canınızı sıkıyor olabilir hem de görüşmenizin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilir. Ancak ip telsiz telefonlar sayesinde görüşmeleriniz asla kesintiye uğramaz. Güçlü bir şekilde kurulan sistemi ve yazılım ile desteklenen yapısı ile en başarılı telefon görüşmelerine olanak sağlayan ıp dect telefonlar oldukça faydalı cihazlardır.

  • Ses Kalitesi

Telefon görüşmelerinde yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi de insanların ses kalitesinden dolayı karşıdaki kişi ile iletişimde güçlük yaşamasıdır. Bu nedenle ses kalitesini oldukça iyi sağlayan telefon modelleri daha çok ilgi görür. Ip telsiz telefonlar ses kalitesi noktasında insanlara oldukça iyi imkanlar sağlayan ve en önemli görüşmelerin gerçekleşmesine yardımcı olan modellerdir.

  • Uzun Pil Ömrü

Kablosuz telefonların en büyük sorunlarından bir tanesi de pil ömrünün kısa olması nedeniyle insanların telefonları sürekli şarja takmak zorunda kalmalarıdır. Ancak İp dect telefonlar pil ömrü konusunda sundukları avantajlı özellikleri ile bireylerin öncelikli tercihi olmayı başarırlar.

 

IP Dect Telefon Fiyatları

Telefon satın alırken baştan avantajlı olmak istediğinizde sizler için en doğru tercih şüphesiz ki ip dect telefonlar olur. İnternet sayesinde iletişimi kolaylaştıran ve diğer teknik özellikleri ile ön plana çıkan bu telefonları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

IP Dect Telefon Nerelerde Kullanılır?

Telefonlar konuşurken aynı zamanda hareket halinde olması gereken kişiler için en çok tercih edilen modellerden olan ip dect telefonlar iş yerlerinde ve özellikle hastane ve fabrika gibi alanlarda yoğun olarak tercih edilir. Bir kabloya bağlı kalınmadan telefonla konuşma imkânı sunduğundan çok tercih edilir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım