Menü

Hırsız Alarm Tuş Takımları

Hırsız Alarm Tuş Takımları
Hırsız Alarm Tuş Takımları

Hırsız Alarm Tuş Takımları Nedir?

Hırsız alarm sistemlerinin kontrol etmenin önemli bir parçası da keypad diye de geçen tuş takımlarıdır. Hırsız alarm keypadleri sayesinde, tüm sistemi özel şifre sayesinde aktif ve deaktif edebilirsiniz. Hırsız algılama keypadleri üzerinde bulunan LCD vasıtasıyla sistemin ekranı olarak çalışmaktadır.

 

Hırsız Alarm Tuş Takımları Nasıl Çalışır?

Hırsız alarm tuş takımları, nam-ı diğer LCD keypadler, arkadan aydınlatmalı LCD ekrandan oluşmaktadır. Tuş takımları üzerinden tüm bölgeleri veya zon bazlı alarm aktivasyonu gerçekleşebilir. Ekranda dönüşümlü olarak farklı bilgiler de gösterilmektedir; saat, gün, hava durumu vb. Sistemin programlanmasında önemli görev üstlenen hırsız alarm keypad’leri panik,yangın ve tehdit alarmı gibi farklı uyarılar için de tuşlanabilir. Olay hafızasını sayesinde, gerektiği durumda incelenmesini sağlamaktadır.

Hırsız algılama keypadi nereye konulmalıdır sorusuna karşın ise, tuş takımları genelde çıkış kapısına yakın konumlara yerleştirilmektedir.  Giriş-çıkış işlemleri sırasında belirlenen süre (5-20 saniye örneğin) içinde hırsız algılama tuş takımına ulaşarak belirlenen kodu girmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla, keypad montaj yeri de bu açıdan önem arz etmektedir.

 

Hırsız Alarm Tuş Takımları‘nın Kullanım Alanı Nedir?

Hırsız algılama sistemlerinin bulunduğu bir çok yapıda, hırsız alarm keypad’i de bulunmaktadır. Hırsız algılama açısından, tuş takımları tüm daire, iş yeri, dükkan, restoran, villa vb kapıların veya pencerelerin yakınlarında konumlanmış şekilde görebilirsiniz.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım