Menü

Hırsız Alarm Sirenleri

Hırsız Alarm Sirenleri
Hırsız Alarm Sirenleri

Hırsız Alarm Sirenleri Nedir?

Güvenlik ve hırsız alarm sistemlerinin çalıştığının göstergesi ve alarmların ikazı duyurmak için takılan hırsız alarm sirenleri sistemin tam olarak çalışması için önemlidir. Genelde dış plastik veya sert materyalden yapılan alarm sirenlerinin görünür yerlerde takılması gerekmektedir.

 

Hırsız Alarm Sirenleri Nasıl Çalışır?

Hırsız alarm sirenleri, hırsız algılama ürünlerinin çevreden algılanan sinyallerin ana kontrol paneline gittikten sonra yanlış bir durum olduğu takdirde hırsız alarm sirenine alarm tetiği gönderir. Hırsız alarm sirenleri iç ortam ve dış ortam olarak ikiye ayrılır. Siren rengine göre de kırmızı, mavi, turuncu gibi farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır.

 

Hırsız Alarm Sirenleri‘nin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Hırsız alarm sirenlerinin ses seviyesine göre belirli desibel ve Watt değerlerinde çalışmaktadırlar. Alarm sirenleri haricen, ışıklı ikaz lambası olarak da kullanıldığı için ışık şiddetine de dikkat edilmelidir. İç ortam ve dış ortam ürünlerinde hırsız alarm sireni koruma sınıfını da kontrol etmek gerekir.

 

Hırsız Alarm Sirenleri‘nin Kullanım Alanı Nedir?

Hırsız alarm sirenleri, hırsız algılama sistemlerinde algılanan sinyallerinin ışıklı ve sesli olarak çevreye uyarma amaçlı kullanılmaktadır. Küçük işletmeler, restoranlar, spor salonları, müstakil evler, rezidans daireler, apartmanlar, bankalar gibi birçok segmente hitap eden hırsız alarm siren çeşitlerine göre takılmaktadırlar.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım