Menü

Hırsız Alarm GSM Modülleri

Hırsız Alarm GSM Modülleri
Hırsız Alarm GSM Modülleri

Hırsız Alarm GSM Modülleri Nedir?

Hırsız alarm sistemlerinin dışarı bilgi aktarımı için farklı modül ve elektronik devrelere ihtiyaç vardır. Bu noktada, hırsız alarm sistemi GPRS ve GSM modülleri devreye girmektedir. Hırsız algılama sisteminin mobil hatlar üzerinden SMS ve arama ile bilgilendirme yapabilmesi için universal GSM modülü kullanılmaktadır.

 

Hırsız Alarm GSM Modülleri Nasıl Çalışır?

Hırsız alarm sistemi GSM modülleri, alarm paneline kuru kontak olarak alarm geldiği zaman, bu sinyali ve bilgilendirmeyi belirlenen şekilde (kısa mesaj ile veya arama ile) GSM ile yapmaktadır. Bunlara ek olarak, alarm araması sırasında bilgilendirmek üzere önceden yapılan ses kayıt dosyası da dinletilebilir. PGM ve AUX girişleri de bulunan GSM modülleri sıkça tercih edilmektedir. GPRS-GSM modülü üzerindeki bilgilendirme LED’leri sayesinde fiziksel kontrol de sağlanmış olur.

GSM modülünün, arama fonksiyonu markadan markaya farklı şekilde çalışmaktadır. Sıralı olarak tüm girilen telefon numaraları da aranabilirken bazı sistemlerde tüm cep telefonu numaraları aynı anda aranmaktadır. Bu alarm şekilleri, GSM modüllerinin özelliklerine bağlıdır.

 

Hırsız Alarm GSM Modülleri‘nin Kullanım Alanı Nedir?

Hırsız alarm sisteminin, uzaktaki GSM numaralarına haber vermesini sağlamak adına 7/24 güvenlik veya görevli bulunmayan tüm alanlarda kullanılması tavsiye edilir.

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım