Menü

Güvenlik Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Güvenlik Bekçi Tur Kontrol Sistemleri
Güvenlik Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Güvenlik Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nedir?

Güvenlik bekçi tur kontrol sistemi; bilgisayara bağlı olarak çalışan ve güvenlik görevlisi ya da bekçilerin hangi saat dilimleri arasında nerelerde olduğunun bilinmesini sağlayan sistemlerdir. Kısacası bu sistemler güvenliği sağlamakta sorumlu olan kişilerin görevlerini tam olarak yapıp yapmadığının bilgisayar ortamında denetlenmesine imkan sağlayan sistemlerdir.

Güvenlik bekçi tur kontrol sistemleri güvenliğin sağlanması gereken tüm alanlarda yoğun olarak kullanılan sistemlerin başında gelmektedir. Bu sistemlerin kullanımı gerekli eğitimler alındıktan sonra oldukça kolaydır.

Mekanların güvenliğinden sorumlu olan personelin hangi güvenlik noktasını ne zaman kontrol ettiğinin belirlenmesini sağlayan ve alınan verileri otomatik olarak yazılım üzerinden raporlanmasını sağlayan bu sistem bilgisayar tabanlı tur kontrol sistemleridir.

Bekçi tur kontrol sistemleri günümüzde korunması gereken her alanda olması gereken sistemlerin başında gelmektedir. Özellikle mevcut inşaat alanlarında yer alan malzemelerin gözetilip korunması büyük önem teşkil etmektedir. Bu gibi durumlarda ilk akla gelen tabi ki güvenlik görevlisi, devreye bekçisi ve güvenlik sistemleridir.

 

Güvenlik Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nasıl Çalışır?

Güvenlik bekçi tur sistemi çalışma prensibine bakacak olursak günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesi sayesinde bu sistemlerde geleneksel tur kontrol sistemlerine göre oldukça ilerlemiş olduğunu görürüz.

Günümüzde bu sistemler ağırlıklı olarak GPS teknolojisine ve cihaz entegrasyonuna bağlı olarak çalışmaktadır. Özellikle bu sistemler akıllı telefon ve tabletler ile uyum içinde işbirliği yapabilmektedir.

Bu sistemde mevcut olan kontrol noktaları yöneticiler ve güvenlik amirleri tarafından özelleştirilebilmektedir. Güvenlik bekçi tur sistemleri bekçinin devriye turuna geçmesi ile otomatik olarak çalışmaya başlamaktadır.

Bekçi devriye tur kontrol sisteminde bekçinin ne zaman tura başladığını tespit etmek amacı ile bekçi tomu ve bunu kayıt altına almaya yarayan bekçi kalemi kullanılmaktadır.

Bekçi tur sisteminde bekçi kalemi alarak bekçi tomunu okutur ve devriyesine başlar. Daha sonrasında ise kontrol noktalarına giderek bu noktaları kaleme okutur. Böylece bu bilgiler kayıt altına alınmış olur.

Amir tarafından belirlenen bu periyodlar gece bekçileri için 30 dakika, 1 saat ya da 2 saatlik periyodlardan meydana gelmektedir. Son olarak amir kalemi alarak bekçi tur programında raporunu alarak devriye boyunca bekçinin hangi saat dilimi aralığında hangi noktaları gezdiği tespit ederek raporlayabilmektedir. 

 

Güvenlik Bekçi Tur Kontrol Sistemi Kullanım Alanı Nedir?

Güvenlik bekçi tur sistemleri günümüzde korunması gereken mekanlar için olmazsa olmaz sistemler arasında yer almaktadır. Son yıllarda teknolojinin de hız kazanması ile bu sistemlerde oldukça gelişmiş durumda olup kişi ve kurumlara kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Kontrol edilmesi gereken ve devriye çıkılmasına ihtiyaç alanlarda kullanılan güvenlik bekçi tur kontrol sistemleri birçok farklı kullanım ve amaca hizmet eden kurulumu ve kullanımı kolay olan el tipi otomasyon sistemleridir. Bekçi tur kontrol sistemi fiyatlarına bakacak olursak bu sistemlerin taşıdıkları fonksiyonel özelliklerine ve kalitelerine göre fiyatlandırıldıklarını görürüz.

Bu sistemlerin kullanım alanları aşağıda olduğu gibi maddeler halinde belirtilmiştir.

  • Endüstriyel Tesisler
  • Yaşam Alanları
  • Sosyal Tesisler
  • Depolar
  • Şantiyeler
  • Askeri Birlikler
  • Ceza Evleri
    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım