Menü

Entegre Çok Protokollü Kontrolörler

Entegre Çok Protokollü Kontrolörler
Entegre Çok Protokollü Kontrolörler

Entegre Çok Protokollü Kontrolörler Nedir?

Entegre çok protokollü kontrolörler, bina otomasyon sistemleri olarak geçen Building Management System (BMS) konseptinin beyni olarak çalışmaktadır. Sahadaki cihazlarla yazılım arasındaki kontrol cihazı görevi görmektedir. Hava sıcaklığı, damperler, vanalar, aktüatörler, sensörler ve enerji verimliliği cihazları gibi birçok HVAC saha ürünlerinin optimize şekilde çalışmasını sağlar.

 

Entegre Çok Protokollü Kontrolörler Nasıl Çalışır?

Farklı otomasyon markalarının çalıştığı protokoller farklıdır: KNX, DALI veya kablosuz EnOcean, BACnet, LonWorks, M-Bus, Modbus, oBIX,. Centraline by Honeywell, Phoenix Contact, Wago, Beckhoff veya Ontrol bu markalar arasında yer alan önemli bina otomasyon sistem çözümleridir.  Otomasyon kontrolörleri, sundukları esnek çözümlerle temel haberleşme protokollerinin de yardımıyla tüm binanın ahenk içinde çalışmasını sağlarlar. Kontrolör tanımlamaları ve entegrasyonu herhangi bir bilgisayarla tamamlanır. BMS kontrolörlerin üzerinde bulunan giriş/çıkış (I/O) sayesinde maksimum entegrasyonla işletmedeki maliyetleri en aza indirme amacıyla tasarlanmıştır.

 

Entegre Çok Protokollü Kontrolörler’in Kullanım Alanı Nedir?

Otomasyon kontrolörleri, otomasyon sistemlerinin olduğu her yerde mevcuttur. BMS sistemlerinin kullanımı ise enerji verimliliği, maliyet düşürme, iklimlendirme ve diğer tüm bina uygulamalarını kontrol etme açısından artık her işletmede mevcuttur diyebiliriz.

 

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım