Menü

Elektrikli Kilit

Elektrikli Kilit
Elektrikli Kilit

Elektrikli Kilit Nedir?

İş yerlerinde, evlerde ve kurumlarda elektrikli sistem yardımı ile kapıların otomatik olarak açılmasını sağlayan, normal kapı kilitlerine göre daha işlevsel ve teknoloji ile bütünleşmiş sistemdir. Elektrikli kilit, normal kapı kilitlerine göre daha fonksiyonel ve kullanışlıdır.

Fonksiyonel ve kullanışlı olması, geçiş yoğunluğu çok olan yerlerde elektrikli kapı kilidi tercihini arttırmıştır. Özellikle personel devam kontrol sistemlerinde kapılara tetik verebilmek için elektrikli kilit sistemi kullanmak elzemdir.

 

Elektrikli Kilit Nasıl Çalışır?

Elektrikli kilit sistemleri genel olarak 12 volt gücünde adaptörler ile çalışmaktadır. PDKS cihazlarının kullanıldığı durumlarda ise adaptöre ihtiyaç duyulmaz. Kapılarda, elektrikli kilit karşılığı sabit kısımlara montaj edildikten sonra geçiş sistemiyle bütünleşmiş olur. Elektrikli kilit karşılığı iki farklı şekilde uygulanabilmektedir.

  • Fail Secure

Fail Secure kilit karşılıkları kapalı durumda olup, elektrik verilmesiyle açık duruma gelen kilit karşılığı sistemidir. Elektrik verilmediği sürece kapı kapalı konumda bekler.

  • Fail Safe

Fail Safe kilit karşılıkları açık durumda olup, kilit sistemine gelen sinyal ile elektrik kesilir kapı açılır. İkinci bir sinyal ile elektrik geldiğinde kilidi çeker ve kapı kapanır.

Elektrik kilit karşılıkları farklı tip malzemelerden üretilmektedir. Kullanım yerine göre tercihler belirlenebilir. Genellikle metal ve çelik malzemelerden üretilen kilit karşılıkları, 12 voltluk zayıf akımla çalışırlar.

 

Elektrikli Kilit’in Teknik Özellikleri Nelerdir?

Elektrikli kilit sistemlerinin teknik üstünlükleri oldukça fazladır. Bu tür kilit sistemlerinde sürekli elektrik akışı vardır. Elektrik kesildiği zamanlarda kilit sistemi devreye girerek kapıyı serbest hale getirir. -10 ile +30 derece hava koşullarında kilit sistemi hiçbir zarar görmeden çalışabilmektedir. Elektrikli kilit sistemleri farklı yapı malzemesinden imal edilmiş kapı türlerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Elektrikli kilitlerin, kartlı geçiş yazılımı üzerinden yönetimi sayesinde uzaktan kontrol ve yönetimi mümkün kılar.

Kapı tutuş gücü oldukça iyi seviyededir. Tutuş gücü 500-850 KG seviyelerinde değişkenlik göstermektedir. Teknik olarak her türlü kapıda rahatlıkla elektrikli kapı sistemleri kullanılabilir. Montaj kolaylığı ve özel aparat sistemleri sayesinde, cam kapılar dâhil her türlü kapı çeşitlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Elektrikli Kilit Kullanım Alanları Nerelerdir?

Elektrikli kapı kilidi sistemleri oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Ev, iş yeri, ofis, üretim merkezleri başta olmak üzere birçok alanda güvenle kullanılabilmektedir. Elektrikli kilitlerin, tutma kapasiteleri, materyalleri, gömme veya yüzey tipi, markasına göre elektrikli kilit fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Elektrikli kilit kullanım alanları;

  • Ev, iş yeri, ofis, fabrika
  • Hayvan üretim tesisleri, kümes tesisleri
  • Parmak izi cihazlarının kullanım alanları
  • Yüz tanıma terminalleri
  • Kartlı geçiş sistemlerinin uygulandığı işletmeler

Kısaca giriş yoğunluğu fazla olan, bir düğme veya aparat yardımıyla açılması ya da kapatılması gereken tüm sistemlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım