Menü

Bulut Santral Sistemleri

Bulut Santral Sistemleri
Bulut Santral Sistemleri

Bulut Sanal Santral Nedir?

Endüstri 4.0'ın tüm iş dünyasına getirdiği Bulut santral sistemleri gibi yenilikler; iş süreçlerinde hem maliyetleri azaltıyor hem de iletişimi kolaylaştırıyor. Geleneksel telefon santral sistemlerine nazaran hem maliyet odaklı hem de verimli olan sanal santral sistemleri birçok konuda işletmelere avantaj sağlamaya devam etmektedir.

Bulut sanal santral, şirketlerin özellikle çağrı merkezi, müşteri iletişimi ve benzeri amaçları için ihtiyaç duydukları telefon sistemlerinin internet tabanlı olarak sağlanmasına olanak veren entegre bir sistemdir. Yeni nesil teknolojiler arasında değerlendirilen bulut sanal santral sistemleri; işletmelere herhangi bir donanım altyapısı barındırma zorunluluğu olmadan çağrı merkezi yönetme olanağı sağlar. Bu noktada bulut santral sistemi, çağrı merkezinin fiziksel ve mekansal sınırları ortadan kaldırarak kontrol edilmesine olanak veren bir altyapı olarak da tanımlanabilir.

 

Bulut Santral Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bulut santral çözümleri, endüstri 4.0 dahilinde değerlendirilen ve yeni teknolojiler arasında yer alan bulut tabanlı altyapılar ile gelişmiş entegrasyon seçenekleri sağlayarak çalışır. Yetkilendirilmiş kullanıcıların erişimine açık bir bulut platformu üzerinden tüm yazılımsal ve teknik özelliklerin kullanılabildiği bulut santral hizmeti, web tabanlı olarak çalışabildiği gibi yazılım olarak da sağlanabilir. Bunun yanı sıra kuruma ya da ihtiyaca yönelik özelleştirilebilen arayüz seçenekleri ile üst düzey bir kullanıcı deneyimi vaat eder.

 

Bulut Santral Sistemleri Teknik Özellikleri Nedir?

Çok amaçlı kullanım seçenekleri sunan bulut santral sistemleri farklı modüllerle ve sistemlerle entegre bir şekilde çalışabilir. IVR olarak da adlandırılan karşılama modülü opsiyonları sayesinde arayanları otomatik yönlendirme gibi gelişmiş kullanımlar söz konusu olabilir. Tüm bunların yanı sıra, görüşme ses kaydı ve SMS gönderiminin otomatize edilmesi gibi teknik özellikler de bulut santral sistemi yazılımları dahilinde mevcuttur. İsteğe ya da kurumsal ihtiyaçlara göre şirket dahilinde kullanılan CRM yazılımları ile entegrasyon yapılandırmaları da söz konusu olabilir. Bulut santral fiyatları ise kullanılan teknik özelliklere ve işletmelerin tercih edecekleri modüllere göre farklılık gösterebilir.

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım