Menü

Analog Dect Telefon

Analog Dect Telefon
Analog Dect Telefon

Analog Dect Telefon Nedir?

Telefon; insanların birbiri ile etkileşim kurmasına ve haberleşmesine yarayan en büyük icatlardan bir tanesidir. Teknolojik gelişmelerin her geçen gün farklı bir boyuta taşınması ile birlikte farklılaşmaya başlayan telefonlardan bir tanesi de analog dect telefon olarak bilinen analog telsiz telefondur. Ofis veya iş yerinde kullanılan klasik analog telefon olarak bilinen bu sistemin ayırt edici en büyük özelliği kablosuz olmasıdır.

Kablosuz olması dolayısı ile insan yaşamını kolaylaştıran ve bir mekâna bağlı kalmadan ev veya ofisin içinde herhangi bir noktada iletişim kurmaya yarayan bu cihazların çalışma sistemi de diğer telefonlara göre farklıdır. Zira bir kablo bağlantısı bulunmadığından haberleşme dect olarak ifade edilen sistem sayesinde sağlanır.

 

Analog Dect Telefon Nasıl Çalışır?

Analog dect telefon olarak bilinen ve bir kablosu bulunmayan telefonların çalışma sistemi aslında cep telefonlardan çok da farklı değildir. Telefonun sisteme bağlandığı bir hat sayesinde diğer kullanıcılarla etkileşimi sağlayan analog telsiz telefonlarda dect olarak ifade edilen kavram aslınca Digital Enhanced Cordless Telecommunications yani Dijital Geliştirilmiş Kablosuz Telekomünikasyon anlamına gelir.

Söz konusu telefon modellerinde telefonu sisteme bağlayan bir adaptör vardır. Analog telefon dect adapter olarak da ifade edilen bu kısım telefonu sisteme bağlayarak sinyal algılanmasına yardımcı olur. Adaptörden telefona gönderilen sinyaller sayesinde etkileşimin daha hızlı ve kesintisiz gerçekleşmesi sağlanır. Günümüz teknolojisine oldukça uygun olması nedeniyle çok yoğun bir şekilde tercih edilen bu modellerin insanlara sağladığı faydaların da çok büyük olduğunu vurgulamak gerekir.

 

Analog Kablosuz Telefon‘un Teknik Özellikleri Nelerdir?

Analog kablosuz telefon veya bilinen diğer adı ile analog dect telefon çalışma prensibi sayesinde insanlar tarafından çok tercih edilen modeller olmayı başarırlar. Peki, bu modelleri ön plana çıkaran teknik özellikleri neler olur?

  • Özgürlük

İletişim ile eş anlamlı olarak kabul edebileceğimiz kavramlardan bir tanesi de özgürlüktür. Bu özgürlüğü sağlayan ise dect sistemi ile sizlere sunulan analog kablosuz telefonlardır. Klasik kablolu telefonlarda bir kabloya bağlı olmanız nedeniyle hareket kabiliyetiniz oldukça kısıtlıdır. Ancak kablosuz modellerde adaptör bir kabloya bağlı olsa da elinizdeki ahizenin kablosuz olması size evinizin veya ofisinizin herhangi bir noktasında iletişime geçme olanağı sağlar.

  • Ses Kalitesi

Telefonlar konuşurken cızırtılar ve sesin kesilmesi iletişim kalitesini oldukça düşürürken insanların telefonla konuşma arzusunu da çok önemli oranda azaltır. Ancak dect sistemi ile çalışan analog kablosuz telefonlar bu durumu tamamen tersine çevirmeyi başarmıştır. Kablosuz telefonlarda dahi elde edilemeyecek kalitede ses düzeyi sunan ve kesintilerin hiç yaşanmadığı bu modelleri gönül rahatlığı ile kullanmak mümkündür. En önemli görüşmeleriniz esnasında ses kesilmesin istiyorsanız analog telsiz telefon sizin için harika bir tercih olur.

  • Sağlıklı Telefon Deneyimi

Kablosuz telefonlara karşı insanların ön yargıları sanki bu modellerin sağlıksız olduğu ve radyasyon yaydığı şeklinde bir algının ortaya çıkmasına neden olur. Ancak dect telefonlar ile ilgili yapılan araştırma ve değerlendirmelere göre insan sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir olumsuz durumun bulunmadığını vurgulamak gerekir. Aksine analog telsiz telefon kablolu telefonlara nazaran daha düşük oranda sorun yaratabilecek modeller olarak ön plana çıkarlar.

 

Analog Dect Telefon‘un Kullanım Alanı Nedir?

İletişim ihtiyacının var olduğu hemen her yerde bu modelleri kullanmanın bir ayrıcalık ortaya çıkaracağını vurgulamak gerekir. Başta ofis ve iş yerleri olmak üzere evlerde de kullanılabilen bu telefon modellerinin kullanımı kolay ve kalitesi yüksektir.

 

    Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım