Menü

Turkcell Çözümleri

Turkcell Çözümleri
Turkcell Çözümleri

Turkcell Çözümleri Nedir?

Turkcell bilindiği gibi Türkiye’nin en önde gelen operatörlerinden biridir. Yıllardır edindiği tecrübelerini artık iş dünyasına sunmaktadır. Turkcell çözümleri, teknolojinin geldiği son noktayı aboneleriyle buluşturmaktadır. Turkcell çözümleri tüm sorunlarınıza ayrıntılı çözümler sunacak şekilde donatılmıştır. Turkcell çözümlerinden faydalanmak için Turkcell çözüm merkezimi aramanız yeterlidir.

 

Turkcell Çözümleri Nasıl Çalışır?

Turkcell çözümleri birçok alanda iş dünyası için fırsatlar oluşturmaktadır. Geniş altyapı ağını fiber, dsl ve kablolu internet seçenekleriyle müşterilerin hizmetlerine sunmaktadır. Turkcell çözümleri, internet gücünü çözüm odaklı uygulamalarla müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturmaktadır. İş sahiplerine, gerek müşteri gerek çalışanları hakkında ayrıntılı bilgi bilgiler sunarak yardım etmekte ve tasarruf sağlamaktadır.

 

Turkcell Çözümlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Turkcell çözümlerinin ihtiyaçlara binaen farklı kullanım durumları vardır. En yaygın Turkcell çözümlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Turkcell Superonline Fiber Çözüm Merkezi

  • Fiber İnternet

Fiber optikler, verileri bir kablo halinde bir araya getirilen ince cam teller boyunca iletmek için elektrik sinyali yerine ışık kullanır. Bu, bilginin ışık hızına yakın mesafelerde seyahat edebileceği anlamına gelir. DSL ve kablo teknolojisinin kullandığı bakır tellerden farklı olarak, fiber optik kablolar yol boyunca herhangi bir güçlendirici olmadan inanılmaz mesafelerde tam güçte bir sinyal taşıyabilir.

  • xDSL İnternet

DSL, telefon hatları üzerinden sağlanan bir İnternet bağlantısıdır. Kısaltma “Doğrudan Abone Hattı” anlamına gelir. DSL, İnternet frekanslarını telefonunuzdan ayırır ve kullanıcıların çevrimiçi olmalarını ve aynı anda telefonu kullanmalarını sağlar.

Telefon hatları çoğunlukla bakırdan yapılmıştır. Bakır ideal bir iletken olsa da, veriler fiber optik sistemlerle olabildiğince telefon hatları üzerinden hızlı bir şekilde ilerleyemez.

  • Kablolu İnternet

Kablo teknolojisi, internet ve TV hizmeti sunmak için bir koaksiyel kablo kullanır. Koaksiyel kablolar bakır telefon hatlarına benzer, ancak sinyalin yol boyunca yükseltilmesine gerek kalmadan daha fazla hareket etmesini sağlayan farklı bir dış malzeme kullanırlar.

Bakır telefon hatları gibi, koaksiyel kablolar da elektrik sinyalinin kablonun bakır kısmından geçmesine izin vererek çalışır. Sinyal evinize ulaştığında, bir modem elektrik sinyalini alır ve cihazlarınız tarafından anlaşılabilecek bir dijital formata dönüştürür.

  • Turkcell TV+

Turkcell tarafından oluşturulan Turkcell TV+, dijital bir TV platformudur. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar üzerinden 150’den fazla yerli ve yabancı kanalı izlemeye imkan sunar. Ayrıca içerik kiralama, sostal TV gibi interaktif ek hizmetler de bulunmaktadır.

  • Akıllı Telefon ve Tablet

Modern dünyada bağlantılı bir varoluş için tartışmasız hayati öneme sahip iki teknoloji parçası vardır; Akıllı Telefon ve Tablet. Akıllı telefonlar günlük rutinimizin bir parçasıdır, daha geniş dünyayla iletişim kurmanın bir aracı olarak (taşınabilir bir eğlence cihazı olarak hizmet verir), birçoğu için ise bir dizüstü bilgisayar veya bilgisayar iş için çok önemlidir.

Tabletler her iki göreve de uyacak şekilde tasarlanmıştır - akıllı telefonlar gibi taşınabilirler ve aynı işletim sistemlerini paylaşırlar, ancak kelime işlemcileri ve elektronik tabloları bir bilgisayar gibi rahatça çalıştıracak kadar büyüktürler.

 • Turkcell Kurumsal Çözüm Merkezi

  • Kurumsal İnternet Hizmetleri

Kurumsal internet hizmetleri, bireysel tarifelere göre daha çok avantaj içermektedir. Turkcell küçük, orta ve büyük işletmeler için birbirinden avantajlı seçenekler sunmaktadır. Firmalar kendi ihtiyaçları doğrultusunda en uygun paketleri seçebilmektedir. Kurumsal paketlerde hem faturalı hem de faturasız tarifeler bulunmaktadır. Yapılan seçimler kurumların büyük tasarruf etmelerinde etkili olmaktadır.

  • Turkcell Kurumsal Hat Hizmetleri

Turkcell kurumsal hat hizmetlerinden numara değişikliği olmadan ya da yeni bir abone ile faydanılabilir. Kurumsal çözüm merkezimizi arayarak başvuru işlemlerinde bulunulabilir. Başvuru işleminden en geç 24 saat içinde işlem tamamlanmaktadır. Anonim, komandit, limited, kolektif şirketler ve kooperatifler, vakıflar, dernekler, siyasi partiler, sendikalar kurumsal hat hizmetlerinden yararlanabilir.

  • Metro Ethernet İnternet

Metro Ethernet İnternet tüm dünyaya yüksek hızlarla bağlanmayı sağlamak için mesafeden bağımsız kaliteli hizmet sunmaktadır. Genişbant ağı 5 Mbps’den 1 Gbps, hatta daha da üzeri hızlara ulaşabilir.

  • Araç Takip Sistemleri

Araç takip sistemleri filo verimliliği için sunabileceği faydalar nedeniyle, bu sistemler filo yöneticileri arasında giderek daha popüler hale gelmiştir. Ancak filo araç takip sistemlerine yatırım yapmak oldukça pahalı olabilir. Araç takip sistemleri sayesinde, filo ile ilgili konum, hız, kat edilen mesafe ve bakım bilgileri gibi tüm bilgilerin filo yöneticileri tarafından erişilebilir olduğu bir yazılımdır. Turkcell araç takip sistemleri ile tüm bu hizmetlere uygun ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  • Turkcell Bulut Hizmetleri

   • Sanal Sunucu

Sanal sunucular, düşük maliyetli web barındırma hizmetleri sağlamanın çok popüler bir yoludur. Her sunucu için ayrı bir bilgisayar gerektirmek yerine, düzinelerce sanal sunucu aynı bilgisayarda birlikte bulunabilir. Çoğu durumda, performans etkilenmez ve her web sitesi özel bir sunucu tarafından sunuluyormuş gibi davranır. Ancak, aynı bilgisayarda çok fazla sanal sunucu varsa Web sayfaları daha yavaş erişime açılır.

   • Sanal Veri Merkezi

Sanal veri merkezi, kuruluşların kritik uygulamalarını ve verilerini barındırmak için kullandıkları fiziksel bir tesistir. Bir veri merkezinin tasarımı, paylaşılan uygulamaların ve verilerin teslim edilmesini sağlayan bir bilgi işlem ve depolama kaynakları ağına dayanır. Bir veri merkezi tasarımının temel bileşenleri arasında yönlendiriciler, anahtarlar, güvenlik duvarları, depolama sistemleri, sunucular ve uygulama dağıtım denetleyicileri bulunur.

Sanal veri merkezinin temel amacı, işletmelerin ek alan, enerji ve insan gücü tüketecek maliyetli donanıma yatırım yapmadan BT altyapısının ek kaynaklarını kullanmasına yardımcı olmaktır. Kuruluşlar, mevcut BT kapasitelerini artırmak veya sıfırdan yeni BT altyapıları oluşturmak için Sanal Veri Merkezlerinden yararlanabilir. Birçok işletme, yerinde BT altyapı kaynaklarını oluşturmak, işletmek ve sürdürmek için gereken büyük maliyetleri ve çabaları açıklayan donanım yoğun BT altyapılarına olan bağımlılığı en aza indirmek veya tamamen ortadan kaldırmak için sanal veri merkezlerinin hizmetlerini kullanmaktadır.

   • E-Şirket

Turkcell e-Şirket’e bağlı iş uygulamaları ve e-Dönüşüm çeşitli bulut tabanlı çözümler sunmaktadır. Bu uygulamalar arasında, e-muhasebe, e-fatura, e-arşiv fatura, e-defter ve e-irsaliye bulunmaktadır. Bu çözümler istenilen zamanda internete bağlı bir cihaz ile kullanılabilir. E-şirket ile şirketler birçok ek maliyetten kaçınabilir.

   • Veri Depolama

Veri depolama, kuruluşların veri depolama kaynaklarının performansını en üst düzeye çıkarmak veya iyileştirmek için kullandıkları teknolojileri ve süreçleri kapsar. Sanallaştırma, çoğaltma, yansıtma, güvenlik, sıkıştırma, trafik analizi, süreç otomasyonu, depolama provizyonu ve ilgili teknikleri içeren geniş bir kategoridir.

Depolama bir kaynaktır ve bir şirkete gerçekten fayda sağlamak için kaynak olarak tahsis edilmeli ve yönetilmelidir. Başarılı veri depolama yönetimi stratejileri, belirli bir dizi yönetim ilkesine veya işlemine göre depolama etkinliklerini yapılandırmak, sağlamak, arşivlemek ve raporlamak için bir dizi araçtan yararlanır.

   • Sunucu Barındırma

Sunucu barındırma, aylık abonelik veya kullanıma dayalı fiyat karşılığında şirket dışı sanal veya fiziksel sunuculara ve ilgili kaynaklara uzaktan erişim sağlayan bir BT hizmetidir. Sunucu barındırma, BT ekiplerinin, fiziksel sunucu donanımını yerinde satın alma, kurma, yönetme ve bakımını yapma maliyeti, gecikme ve işçilik olmadan uygulama ve veri sunucularını sağlamalarına ve kullanmaya başlamalarına olanak tanır.

Günümüzde her büyüklükteki kuruluş, geliştirme ve testten uygulama dağıtımına, yedekleme ve olağanüstü durumdan kurtarmaya kadar her türlü iş yükü için sunucu barındırma hizmeti kullanmaktadır.

Turkcell Çözümlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Turkcell çözümleri oldukça geniş bir alana hitap etmektedir. Küçük, orta veya büyük işletmeler Turkcell çözümlerinden faydalanabilir. Ayrıca ülke içi veya ülke dışı olması fark etmeksizin işletmeler ihtiyacı olan ürünleri kullanabilmektedir. Kısaca internet üzerinde işlem gören veya görmek isteyen tüm alanlarda Turkcell çözümleri etkili bir şekilde kullanılmaktadır.


 

  Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Sizi Arayalım