Menü

Çözümler

Yangın algılama ve alarm sistemleri (Gaz, alev, v.s..)

A+ A-

Yangın Algılama Ve Alarm Sistemleri

 

Yüksek katlı kuleler, büyük endüstriyel tesisler, hastaneler ve havaalanları gibi yangın algılama sistem kurulumunun uzmanlık gerektirdiği ve tahliyenin güç olduğu alanlarda can ve mal güvenliğinin yüksek standartlarda korunması büyük önem arz eder. İleri teknoloji çözüm gerektiren komplike yangın alarm ve güvenlik sistemlerinden, küçük çaplı ve uygun maliyetli akıllı yangın alarm sistemlerine kadar geniş bir skalada ürün ve çözümler sunan Netser Grup size daha güvenli binalar sunar.

NETSER Grup, profesyonel ekibiyle HONEYWELL Yangın Algılama sistem çözümlerinin acil anons, CCTV, geçiş kontrol sistemleri ve mekanik otomasyon sistemleri ile entegre ederken uzmanlık gerektiren en zorlu mimari projelerde bile ekonomik, komple güvenlik çözümlerini projelendirmektedir.


Gaz Algılama Sistemleri

 

Çalışma yapısı yangın algılama sistemlerinden farklı olan Gaz Algılama Sistemleri parlayıcı, yanıcı ve zehirli olabilecek gazların yaşam alanı içindeki yoğunluğun ölçerek gereken durumlarda alakalı senaryoları devreye sokarak gaz tahliyesini yapacak HVAC sistemlerinin çalıştırılmasını, uyarı sistemlerinin devreye girmesini sağlar. 

Netser Grup’un sunduğu Gaz Algılama Sistemleri yangın alarm ve bina yönetim sistemleriyle entegre çalışarak etkin ve zamanında bir müdahaleyi mümkün kılar.

Çok çeşitli bir spektrumda gaz algılama ürünleri sunan Netser Grup bu sistemlerin yazılımsal izleme ve entegrasyonunu da yapmaktadır.

  • LPG algılama dedektörleri
  • Zehirli gaz algılama dedektörleri
  • CO algılama dedektörleri
  • Hava emmeli gaz algılama dedektörleri
  • Parlayıcı gaz algılama dedektörleri
  • Gaz algılama panelleri


 

Aktif Hava Örneklemeli Duman Algılama Sistemleri (Erken Duman Algılama Sistemleri)

 

Soğuk hava depoları, sistem odaları, fabrikalar, kütüphane ve müzeler gibi hızlı algılama ve müdahalenin azami önem taşıdığı, sistem bakımının zor yapıldığı alanlarda ve toz-kir gibi zorlu çevre şartlarında tercih edilen aktif hava örneklemeli duman algılama sistemleri yüksek hassasiyet kabiliyeti sayesinde maksimum koruma sağlar. Noktasal tipteki yangın algılama dedektörlerinde dumanın belli bir yoğunluğa ulaşması beklenirken yaşanan zaman kaybı yüksek duyarlılıktaki hava emmeli sistemlerde yaşanmaz.
Aktif hava örneklemeli duman algılama sistemleri noktasal detektörlere oranla çok daha hızlıdır ve bakımının çok daha kolay ve ekonomiktir.


Alev Algılama Sistemleri

 

Hızlı bir şekilde parlayarak dumansız alev alan yanıcı sıvı ve gaz yangınlarını algılayarak müdahale etmeyi sağlayan alev algılama sistemleri yüksek riske sahip petrokimya tesisleri ve fabrikalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Farklı amaç ve yetkinlikteki alev dedektörleri:

  • IR Alev dedektörleri
  • UV Alev dedektörleri
  • UV/IR dedektörleri